Testy i normy

Testy i normy

Aby rozpocząć pracę z testami, musisz kliknąć „dostępne testy” w lewym menu. Po kliknięciu przenosimy się do listy testów. Dla trenerów przygotowane zostało kilka podstawowych testów, między innymi bieg na 5m, bieg na 20m, bieg na 30m oraz beep test. Po kliknięciu, otworzy Ci się lista zawodników w danym dniu. Jeżeli w bieżącym dniu nie było żadnych testów, przy zawodnikach zobaczysz puste pola z miejscem na wpisanie wyników danego testu. Chcąc zmienić datę testu, klikami w pole z datą w prawym górnym rogu okna.

Narzędzie ProTrainUp daje także trenerom możliwość tworzenia swoich własnych testów. Aby stworzyć taki test, musimy kliknąć „dodaj test". Po kliknięciu otwiera nam się okno tworzenia testu.

W oknie tym mamy do uzupełnienia kilka ważnych pól. Pierwsze z nich to nazwa testu, kolejne to kategoria oraz opis testu. Poniżej znajduje się pole na wprowadzenie informacji, co mierzymy, jaka jednostką miary oraz jakie są normy danego testu. Mamy tu możliwość tworzenia wielowymiarowych testów, poprzez dodanie kolejnego mierzonego elementu.

Oczywiście, mamy także dostęp do historycznych statystyk danego testu. Dotyczą one zarówno każdego testu zbiorczo, jak i każdego zawodnika z osobna. Dostęp do nich mamy po kliknięciu ikony „historia testu” lub na liście zawodników po kliknięciu ikony „statystyki". Następnie przenoszeni jesteśmy na stronę z graficznym zestawieniem statystyk. Na wykresie przedstawione są wszystkie wyniki zawodnika na przestrzeni czasu.

Wróć